Zbiornik buforowy w instalacjach

Rate this post

Zbiornik buforowy w instalacjach wody lodowej | InstalacjaWodyLodowej

Zbiornik buforowy w instalacjach wody lodowej | InstalacjaWodyLodowej

Wybór firmy dysponującej odpowiednią wiedzą oraz doświadczeniem gwarantuje Nam prawidłowe, a także bezawaryjne funkcjonowanie instalacji albo systemu wody lodowej. Z tego właśnie gorąco zapraszamy do skorzystania z naszych usług, pełnimy usługi projektu, budowy oraz modernizacji systemów oraz instalacji wody lodowej. Zapewniamy między innymi bezawaryjną pracę, innowacyjną budowę, a przede wszystkim najwyższa jakość. 

Mało osób zdaje sobie sprawę jak ważną rolę odgrywa zastosowanie buforu w instalacjach wody lodowej. Mowa tutaj o zbiornikach buforowych inaczej mówiąc „magazynem chłodu”. Co więcej wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak wielki wpływ one mają.

Zbiornik buforowy

  • Oszczędność energii. W przypadku systemu bez buforu, agregat wody lodowej bardzo często się załącza przez co tracimy prąd rząd wielkości 110% nominalnego zużycia potrzebnemu na rozruch urządzenia. Warto też zwrócić uwagę na to, że częsty rozruch maszyny wpływa niekorzystnie między innymi na sprężarki, otóż przyczynia się on do ich szybszego zużycia, jak i również do zwiększenia roboczo-godzin urządzenia. Zbiornik buforowy w instalacjach wody lodowej | InstalacjaWodyLodowej
  • Kondensator chłodu. Inaczej mówiąc zbiornik buforowy to magazyn chłodu, pozwala Nam on utrzymać odpowiednią temperaturę medium. Co prawda wydłuża on wychładzanie medium ale i znacznie dłużej oddaje ciepło. Nasze zbiorniki są przez Naszą Firmę izolowane specjalnie dobraną izolacją kauczukową o grubości 19 mm.

Zbiorniki buforowe – Rodzaje

Najczęściej instalujemy zbiorniki buforowe otwarte oraz zbiorniki buforowe zamknięte. Wszystko w zależności od oczekiwań Klienta.

Zbiornik buforowy zamknięty. Nasz doświadczony serwis do systemów chłodzenia coraz częściej właśnie wykorzystuje właśnie je. Bufor zamknięty pozwala Nam zwiększyć chociaż odrobinę ciśnienie. Wiele wymienników na rynku posiada wbudowane wężownice. Wężownice te separują pod układy, dzięki którym możemy chłodzić różnego rodzaju medium chłodzące w jednym zbiorniku. Warto też zwrócić uwagę na to, że zbiorniki buforowe i ich zastosowanie o wiele bardziej chronią budowane przez Nas systemy np.:

  1. Czysty glikol nie pozwala korodować instalacji od wewnątrz nawet po kilku latach wymienniki. Rury są czyste, a także wolne od kamienia kotłowego,
  2. Glikol lub inne medium nie odparowuje, więc o ile nie dojdzie do rozszczelnienia to nie należy go uzupełniać w żaden sposób,
  3. Glikol w systemach chłodzenia opartym na układzie zamkniętym. Nie dość, że się brudzi to znacznie dłużej utrzymuje swoje parametry.  

Zbiornik buforowy otwarty. Stosowane wszędzie tam gdzie nie ma potrzeby uzyskania wysokiego ciśnienia medium. W instalacji chłodzenia; wymienniki płaszczowo rurowe do chłodzenia oleju, do chłodzenia soków, a także piwa itd… Zbiorniki otwarte nie są wcale takie trudne w obsłudze, można je bez problemu czyścić, a także nie zapowietrzają się. Tylko w przypadku niewystarczającej ilości medium chłodzącego pompy są w stanie się zapowietrzyć. 

Zbiornik buforowy w instalacjach wody lodowej | InstalacjaWodyLodowej

Click to rate this post!
[Total: 14 Average: 5]