Woda lodowa w przemyśle

Rate this post

Woda lodowa w przemyśle | Instalacjawodylodowej

Przede wszystkim warto było by się dowiedzieć czym jest woda lodowa. Woda lodowa to medium chłodzące stosowane w przemyśle do chłodzenia różnego rodzaju procesów. Wykorzystywana między innymi do chłodzenia maszyn, urządzeń, a także klimatyzacji.  Dobrze dobrane urządzenia  oraz odpowiednia instalacja rozprowadzenia chłodu zapewni odpowiednią temperaturę wody lodowej, a nawet wystarczające zapasy energii chłodniczej.

Woda lodowa w przemyśle

Działamy w branży chłodnictwa i klimatyzacji od 2004 roku. Wiedza i doświadczenie zdobyte w tym czasie zapewnia profesjonalne podejście do układu chłodzenia. Projektujemy i instalujemy małe i przemysłowe systemu chłodu technologicznego. Modernizujemy i rozbudowujemy systemy wody lodowej pod indywidualne potrzeby Naszych klientów. Więcej o nas dowiecie się w zakładce O nas.

Agregaty wody lodowej

Firma ChillerTech, z którą współpracujemy jest w stanie dostarczyć nowe czy też używane agregaty wody lodowej o dowolnej wydajności chłodniczej. Oferuje ona Chillery chłodzone wodą czy powietrzem, agregaty chłodzące różne ciecze – wodę, olej, mleczko chłodnicze, glikol, mleko, piwo itd… Jest również możliwość wypożyczenia chillera na czas remontu, chwilowe zapotrzebowanie w chłód, próby przemysłowe, okresowy wynajem wytwornic wody lodowej na lodowiska. Duży asortyment Firmy ChillerTech pozwala dostarczyć każde urządzenie dowolnej marki, a także mocy w jak najkrótszym czasie. Agregaty wody lodowej od tej Firmy cechują się wydajną, ekonomiczną i bezawaryjną pracą.

Instalacja wody lodowej

Woda lodowa w przemyśle

Na życzenie Klienta jesteśmy w stanie wykonać profesjonalny projekt, jak również zbudować nową instalację wody lodowej. Ze względu na nowy układ zapewniamy urządzeniu odpowiedni przepływ, zabezpieczając go m.in. flow switch’em oraz inną armaturą kontrolno-pomiarową. Przy tej usłudze często występują drobne przeróbki, a czasem wymiana starej, nie wydajnej lub uszkodzonej linii. Na odpowiednio dobranych rurkach i kształtkach z tworzywa sztucznego PVC-u budujemy instalacje wody lodowej dowolnego przepływu, ciśnienia oraz zastosowania dowolnego medium. Jej żywotność to około 30 lat, ponieważ instalacja ta nie koroduje, a potrafi zapewnić odpowiedni przepływ medium. Na życzenie klienta jesteśmy w stanie zbudować instalację wody lodowej na rurach stalowych, bądź zaprasowywanych inaczej zaciskanych.

Zalety budowy systemów wody lodowej na rurach PVC-U:

  • Bardzo długa żywotność z racji na swą budowę. Rury z PVC-U są z polichlorku winylu, który jest bardzo wytrzymały mechanicznie.
  • Wysoka odporność chemiczna. Rury PVC-U posiadają atesty do przesyłania m.in. wody do picia. Tworzywo te dzięki swej budowie nie koroduje.
  • Szybki montaż. Najpopularniejszą metodą łączenia jest klejenie za pomocą specjalnie dobranych klejów, oraz cleanerów. Metoda tego typu łączenia cechuje się szybkim montażem, jak również długą żywotnością.

Więcej na temat zalet budowy systemów wody lodowej na rurach z PVC-U znajdą Państwo w oddzielnym artykule. Rury PVC-U

Projekt, budowa i modernizacji instalacji oraz systemów wody lodowej. Zobacz jak wiele możesz zyskać wybierając wodę lodową jako medium chłodzące. Instalacjawodylodowej zapewnia Naszym Klientom nowoczesne systemy chłodzenia który uczynią Twoją Firmę ekonomiczną.

Woda lodowa w przemyśle – Systemy chłodzenia

Click to rate this post!
[Total: 63 Average: 5]