Projekt systemów wody lodowej

Rate this post

Projekt systemów wody lodowej | Instalacjawodylodowej

Głównym zadaniem Naszej Firmy jest dostarczenie Klientowi profesjonalnych usług projektu, budowy oraz modernizacji wszelkiego rodzaju systemów i instalacji wody lodowej. Instalacje chłodzenia oparte o wodę lodową są coraz popularniejszym systemem który znajduje szerokie zastosowanie. Dobrze wykonany projekt, jak również budowa systemu, bądź instalacji wody lodowej pozwoli Nam na bezawaryjną, wydajną i ekonomiczną pracę. 

Instalacje wody lodowej od Naszej Firmy są budowane na specjalistycznych i odpowiednio dobranych rurach. Nie odpowiednio dobrane tworzywo zwiększy koszty inwestycji, jak również może prowadzić do późniejszych awarii

Budowa instalacji wody lodowej na rurach:

 1. Systemy wody lodowej z PVC-U. Zakres temperatur pracy od -15°C do +30°C.
 2. Instalacja wody lodowej ze stali nierdzewnej. Zakres temperatur pracy od -30°C do nawet 800°C.
 3. Systemy chłodzenia ze stali węglowej. Zakres temperatur pracy od 40°C do nawet 135°C.

Wykorzystanie odpowiedniego rodzaju rur zależy od temperatury medium chłodzącego. Zastosowanie odpowiedniego tworzywa pozwoli Nam na długoletnią i wydajną pracę systemu chłodzenia. Wykonanie instalacji wody lodowej na nieodpowiednio dobranych rurach wiąże się z późniejszymi awariami, przestojem maszyn lub urządzeń, jak również dodatkowymi kosztami które są nie pożądane. Zaufaj Nam! Zdobyte doświadczenie, wiedza, a także różnego rodzaju certyfikaty czynią Nad liderem na rynku chłodnictwa i klimatyzacji.

Projektowanie instalacji wody lodowej

Projekt systemów wody lodowej
Projekt systemów wody lodowej

Dobrze zaprojektowana instalacja wody lodowej jest wydajnym w działaniu i łatwym w obsłudze elementem koniecznym do chłodzenia maszyn i urządzeń. Zapewnia uzyskanie właściwego przepływu medium, charakteryzuje się małą stratą ciepła, a przy zastosowaniu zbiorników buforowych znacznie ogranicza załączanie się agregatu wody lodowej. Współpracujemy z Firmą ChillerTech, która posiada dostęp do nowych, jak również używanych, lecz w pełni sprawnych agregatów wody lodowej, dry coolerów oraz innych urządzeń chłodniczych. 

Profesjonalny Projekt systemu oraz instalacji wody lodowej

Podczas doboru podzespołów prosimy klienta o ukazanie tabliczek znamionowych urządzeń. Na podstawie danych o urządzeniach, a także przepływie medium i ciśnieniu roboczym jesteśmy w stanie profesjonalnie dobrać podzespoły, które spełnią najwyższe wymogi Naszego Klienta.

W projekcie znajdą Państwo:

 • zbiornik w-zbiorczy,
 • armaturę kontrolno-pomiarową oraz zabezpieczającą,
 • usadowienie chillera,
 • dry coolera jak i również pomp wody,
 • ewentualnie dodatkowego wymiennika ciepła.
  Projekt systemów wody lodowej
  Projekt systemów wody lodowej

Przygotowanie Projektu wykonawczego oraz zaplanowanie i realizacja następujących czynności 

Przed przystąpieniem do projektu układu wody lodowej głównym zadaniem jest oszacowanie zapotrzebowania na chłód. Niezbędne do tego będą potrzebne obliczenia na podstawie rozrysowanego układu instalacji, z uwzględnieniem zapotrzebowania na moc chłodniczą. Aby można było od nowa optymalnie zaprojektować cały schemat powinno się między innymi dokonać obliczeń uwzględniających średnice rur, nastawy zaworów, moc pomp, parametry agregatu chłodniczego, itp. 

 • Wykonanie otworów oraz przekuć w murach, stropach.
 • Przygotowanie długości rur poprzez ich docięcie.
 • Określenie rozmieszczenia arterii montowanych przewodów.
 • Wykonanie bruzd.

Należy również w oparciu o charakterystykę energetyczną obiektu oraz wyliczeń obciążenia cieplnego, należy odpowiednio dobrać źródła chłodu oraz wymagania techniczne, które obejmują:

 • Określenie przepustowości podczas przepływu cieczy roboczej.
 • Ustalenie maksymalnego, granicznego ciśnienia wody lodowej.
 • Wyznaczenie rodzaju medium przeznaczonego do uzupełniania poziomu wody lodowej.
 • Określenie rodzaju czynnika pośredniego.
 • Ustalenie systemu pracy układu wody lodowej.
 • Zweryfikowanie potencjału i wydajności układów elektrycznych zasilających urządzenia.

Projektując zwracamy szczególną uwagę na ochronę przed wybuchem czy też pożarem. Wykonane przez Nas instalacje wody lodowej sterowane pneumatyką są bardzo bezpieczne, a przede wszystkim ich żywotność jest dłuższa.

Na koniec o projektowaniu oraz o budowie instalacji wody lodowej dowiecie się w oddzielnych artykułach: Budowa systemów wody lodowej!

Projekt systemów wody lodowej | Instalacjawodylodowej

Click to rate this post!
[Total: 41 Average: 5]