Pompy hydrualiczne Instalacjawodylodowej.pl

Pompy wody

Pompy wody | InstalacjawodylodowejPompy hydrauliczne | Instalacjawodylodowej

Ludzkość od wieków stara się jak najlepiej wykorzystać to co oferuje nam nautra, a powodem tego był przede wszystkim czysty utylitaryzm. Zasadą działania wielu urządzeń, do dzisiaj opiera się na niezmiennych prawach fizyki, na przykład: ciał stałych, gazów oraz cieczy. Ze względu na szczególne cechy ciał płynnych, były one źródłem eksperymentów. Dzięki tym eksperymentom możliwe było poznanie sposobów zastosowania cieczy w wielu dziedzinach, jednym z nich jest chłodnictwo. Dzięki tej wiedzy narodził się początek hydromechaniki, jest to dział mechaniki płynów, zajmujących się równowagą cieczy, jak i również sposobem zachowania się w niej ciał stałych.

W oparciu o wykorzystanie wyników eksperymentów na tym polu, był możliwy, dynamiczny rozwój układów hydrualicznych. Dzięki odpowiedniemu wykorzystaniu cieczy, realne stało się manipulowanie znacznymi siłami, z wykorzystaniem płynu pod określonym ciśnieniem. Obecnie sterowanie hydrualiczne wykorzystywane jest w wielu branżach, nie tylko przemysłu ale również życiu codziennym

Możemy wyróżnić kilka rodzajów pomp. Ale ze względu na równomierny charakter tłoczenia, najczęściej stosowanymi są, pompy zębate, pompy, łopatkowe, pompy tłokowe.

Pompy hydrauliczne | Instalacjawodylodowej

Zasaday działań Pomp

  • Pompy tłokowe: (inaczej zwana wyporowa) Głownym elementem tej pompy wyróżnia się tłok, który dzięki napędowi mechanicznemu wykonuje ruchy posuwisto – zwrotne w cylindrze. zasada działania przypomina rozwiązanie zastosowane w silniku czterosuwowym. Swoje zastosowanie pompa tłokowa znajduje głownie w układach wysokociśnieniowych.
  • Pompa łopatkowa: Wyposażona w łopatki, które są zainstalowane w wirniku umieszczonym we wnętrzu obudowy mimośrodowo. W momencie ruchu obrotowego wirnika łopatki zaczynają rozpierać, a także przemieszczać do ścian wnętrza komory. Dzięki temu cziecz przenosi się z komory ssawnej do komory tłocznej.
  • Pompa zębata: Posiada dwa koła zębate. Ustawione są one blisko siebie tak, że gdy po uruchomieniu napędu zewnętrznego jedno z kół wprawia w ruch drugie. Dzięki temu procesowi jest możliwość zassanie cieczy i przetransportowanie jej do komory tłocznej.

Podsumowanie

Pompy hydrualiczne Instalacjawodylodowej.pl

Wykorzystanie hydrauliki siłowej w nowoczesnych gałęziach przemysłu między innymi w pompach. Z wieloma rozwiązaniami spotykamy na codzień, choćby nawet w samochodach osobowych, komunikacji miejskiej itd. Sercem każdego układu hydraulicznego charakteryzuję się pompa, często napędzana silnikiem spalinowym, w której stosowanym czynnikiem roboczym jest olej. Firma instalacjawodylodowej wykorzystuje pompy między innymi w swoich instalacjach wody lodowej. Zapewniają one odpowiedni przepływ medium, a dokładniej roztwór glikolu w systemie. Warto się również dowiedzieć o doborze podzespołów by Nasz układ był w pełni sprawny.

Pompy wody | Instalacjawodylodowej

 

Click to rate this post!
[Total: 40 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *