Naprawa nagrzewnic

Rate this post

Serwis i naprawa nagrzewnic| InstalacjaWodyLodowej

Firma InstalacjaWodyLodowej zajmuję się profesjonalną budową, projektowaniem, a także modernizacją instalacji oraz systemów wody lodowej. Naszym celem jest zapewnienie odpowiedniego chłodzenia maszynom oraz urządzeniom. Ponadto jesteśmy w stanie chłodzić procesy chemiczne oraz przemysłowe. Świadczą o tym posiadane przez Nas uprawnienia oraz certyfikaty. Korzystając z usług Naszej firmy gwarantujemy między innymi:. 

 • Niższe koszty eksploatacyjne. Jak już wiadomo ceny freonu są znacznie wyższe niż koszty zakupu glikolu. 
 • Ekologiczność – Wpływ freonu na środowisko, Nasza firma wie jak bardzo szkodliwy jest freon dla środowiska, dlatego nie pozwolimy niszczyć Naszego wspólnego środowiska w którym żyjemy.
 • Tanie użytkowanie systemów wody lodowej w porównaniu do instalacji freonowych.

Współpracując z takimi firmami jak ChillerTech, ChillerSerwis, SKiC, a także WynajemChillerów, posiadamy szeroką game chillerów, zbiorników wzbiorczych, pomp, dry coolerów. Wspólnie dążymy, aby zaspokoić potrzeby Naszego Klienta. Skontaktuj się z Naszą Firmą, a my przedstawimy Państwu wszelkiego rodzaju zalety wyboru Naszej instalacji wody lodowej.

Serwis i Naprawa nagrzewnic InstalacjaWodyLodowej

Naprawa nagrzewnic

W tutejszych czasach bardzo dużo chłodnic jest w dużym stopniu zagrożone. Niekiedy ciągłe poprawianie produktów oraz oszczędzanie firm wpływa negatywnie na urządzenia w tym przypadku na chłodnice. Odchudzanie produktów, coraz to gorsze materiały i minimalna ilość lutu czyni te elementy bardzo podatnymi na powstanie wszelkiego rodzaju nieszczelności. Stąd też Nasza Firma służy pomocą Swym Klientom właśnie w tego typu uszkodzeniach. Na początku każda z chłodnic, wymienników ciepła albo nagrzewnic, która została nam dostarczona przechodzi skrupulatne weryfikowanie. Ma to na celu zapewnić Naszemu Klientowi najwyższą jakość produktu. 

Czynności naprawcze nagrzewnicy

 1. Zaczynamy od wizualnej kontroli, dzięki której możemy ocenić wizualnie, a także technicznie stan podzespołów. Zwracamy również uwagę na zużycie danego sprzętu.
 2. Dzięki odpowiednim narzędziom dowiadujemy się z jakiego materiału wykonane są rurki, zwracając przy tym uwagę na grubość ścianki.
 3. Weryfikacja zużycia danego materiału m.in rurek znajdujących się w nagrzewnicy, jak i również ścianek chroniących tego typu rurek przed uderzeniami. Przede wszystkim zadaniem tych blaszek znajdujących się w nagrzewnicy jest prawidłowa wymiana ciepła, która pozwala na najwyższą wydajność. 
 4. Próba szczelności, ciśnienie podawane w zależności od zaleceń Producenta. Podczas próby szczelności doszukujemy wszelkiego rodzaju nieszczelności. Są one oznaczane, aby w późniejszym czasie szybko i sprawnie je usunąć.  
 5. Stwierdzamy stratę wydajności, nie zawsze jednak musi na to wychodzić. Niekiedy nieszczelności powstają na kolanach, które są podatne na uszkodzenia.
 6. Usuwanie nieszczelności. Po próbie szczelności oraz określeniu starty wydajności przechodzimy do usuwania nieszczelności znajdujących się w nagrzewnicy/wymienniku/chłodnicy.
 7. Ponowna próba szczelności. Nagrzewnica jest ponownie weryfikowana i bardzo skrupulatnie oceniana.
 8. Czyszczenie i mycie chłodnicy. Miejsca lutowania są zabezpieczane specjalną farbą zabezpieczając dodatkowo element lutowany. To pozwoli Naszemu Klientowi na 100% pewność, że usługa została wykonaną z najwyższą starannością. Serwis i Naprawa nagrzewnic InstalacjaWodyLodowej

Powstawanie nieszczelności

Powstawanie nieszczelności w szczególności nagrzewnicach, jak i również w chłodnicach jest różnorodne dlatego podamy jedne z najczęstszych przypadków:

 • Uderzenia, upadki z wysokości, ukręcenia.
 • Nieodpowiednio poprowadzona instalacja.
 • Nieprawidłowe działanie automatyki zabezpieczającej.
 • Źle dobrany wentylator, bez braku odbioru.

Koszty naprawy nagrzewnic

Na koszt naprawy nagrzewnicy ma wpływ wiele rzeczy do których napewno możemy zaliczyć.

 • Wielkość nagrzewnicy.
 • Zniszczenia powstałe podczas rozszczelnienia i nie tylko.
 • Materiał z którego jest zrobiona nagrzewnica. naprawa nagrzewnic

Gorąco zapraszamy wszystkich Państwa do korzystania z Naszych usług w zakresie usuwania nieszczelności. Skontaktuj się z Nami.

Serwis i naprawa nagrzewnic| InstalacjaWodyLodowej
Gorąco zapraszamy do naszych nowych artykułów: Naprawa nagrzewnic, Serwis Chiller, Naprawa Chiller, a także Sprzedaż Chiller.

Click to rate this post!
[Total: 11 Average: 5]