Naprawa i Serwis Chiller Oil

Rate this post

Naprawa i Serwis Chiller Oil | InstalacjaWodyLodowej

Nie tylko specjalizujemy się w budowie instalacji, bądź systemów wody lodowej. Lecz pełnimy również taką usługę jak naprawa i serwis chiller oil’ów. Na życzenie Naszego Klienta jesteśmy w stanie naprawić chłodziarkę oleju dowolnego producenta, a także wydajności chłodniczej. Nie zapominajmy o modernizacji układów, w przypadku chłodziarek oleju też się to tyczy, gdyż w ostatnim czasie mieliśmy okazję zmodernizować jeden z takich układów.

Przyczyną modernizacji, a nie naprawy była uszkodzona sprężarka oraz elektronika sterowania. Długi czas oczekiwania, a także zawyżone koszty kupna nowych, oryginalnych podzespołów zmusiły nas do zmodernizowania/zbudowania własnego chiller oil’a. 

Parametry Naszego Chiller Oil’a

  • Ciśnienie oleju wynosi 0.5 Mpa,
  • Maksymalny przepływ medium w urządzeniu wynosił 55 litrów na minutę, ponadto znajduję się w Naszym chillerze by-pass,
  • A przede wszystkim moc chłodnicza wynosząca blisko 2 kW.

Po udanym dostarczeniu urządzenia do Klienta przystąpiliśmy do zamiany urządzeń oraz podłączeniu go do maszyny CNC. Warto wspomnieć również o uwzględnieniu przez nas wymaganych informacji, które żąda maszyna CNC do prawidłowej pracy. A są nimi:

  • Kontrola stanu oleju w zbiorniku,
  • Dostęp do zdalnego wyłączenia/ zatrzymania chillera, 
  • I na koniec gotowość pracy pomp lub jej awaria.

Podłączanie instalacji do maszyny CNC

Nasz Chiller Oil wymaga od instalacji kształtek, zaworów, a przede wszystkim wężów o średnicy 3/4 ˝, zaś maszyna posiada wejście na 1/2 ˝. Przerobienie oraz podłączenie nie stanowiło nawet najmniejszego problemu ze względu na zastosowanie nypla redukcyjnego. Używane agregaty wody lodowej przemysłowe

Chiller Oil, a jego uruchomienie

Gdy już zainstalowaliśmy chłodziarkę oraz uzupełniliśmy zbiornik buforowy nowym olejem, przechodzimy do uruchomienia maszyny CNC. Do tego potrzebna nam była obsługa, aby zasymulowała pracę chillera w trybie normalnej pracy. Efektem symulacji było nic innego jak stwierdzenie, że chiller oil radzi sobie dobrze, a nawet bardzo dobrze. 

Wynajem Chiller oil

Nie zapominajmy o wynajmowaniu naszych urządzeń, zalicza się do tego nasza chłodziarka do oleju. Dla zainteresowanych zapraszamy do kontaktu drogą mailową na : Info@instalacjawodylodowej.pl.

Naprawa i Serwis Chiller Oil | InstalacjaWodyLodowej

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]