Modernizacja systemów i instalacji wody lodowej

Rate this post

Modernizacja systemów i instalacji wody lodowej | Instalacjawodylodowej

Modernizacja systemów i instalacji wody lodowej | Instalacjawodylodowej

Firma Instalacjawodylodowej, tak jak w przypadku projektowania systemów oraz instalacji wody lodowej. Przed przystąpieniem do jednej z tych czynności jest oszacowanie zapotrzebowania na chłód. Niezbędne do tego będą obliczenia na podstawie układu instalacji, z uwzględnieniem zapotrzebowania na moc chłodniczą. Przede wszystkim, aby rozpocząć modernizację jednej z instalacji wody lodowej trzeba będzie zrzucić czynnik roboczy oraz poddać go zmagazynowaniu. Po skończonej modernizacji powtórnie napełnić układ glikolem. W razie konieczności uzupełnić o brakującą ilość. 

Budowa nowej instalacji wody lodowej

Niestety często modernizacja nie wystarcza i jedynym wyjściem jest budowa nowej instalacji wody lodowej. Na życzenie Klienta jesteśmy w stanie zbudować instalację na rurach: PVC-U, rurach ze stali nierdzewnej bądź rur ze stali węglowej. Zakres tych temperatur jest jasno opisany w artykule Projekt systemów wody lodowejWykorzystanie odpowiedniego rodzaju rur zapewnia nam przede wszystkim długoletnią i wydajną pracę systemu chłodzenia. 

Modernizacja systemów i instalacji wody lodowej | Instalacjawodylodowej

Modernizacja systemów wody lodowej

Zbudowane przez nas systemy oraz instalacje wody lodowej są precyzyjnie przez Nas przemyślane. Wspólnie ze zleceniodawcą lub oddelegowanym przez niego serwisantem wypracowujemy najbardziej dogodne rozwiązania. Podczas instalacji, a także modernizacji nie wolno zapomnieć o izolacji termicznej całego schematu, która powinna uwzględniać zarówno grubość jak i rodzaj zastosowanych materiałów ochronnych. Wiele razy spotkaliśmy się z instalacjami, które nie miały izolacji, wiąże się to przede wszystkim z dużymi stratami ciepła oraz stratami energi. Więcej na temat izolacji dowiedzą się Państwo w oddzielnym artykule Izolacja w instalacjach wody lodowej.

Kryteria doboru podzespołów

Prawidłowy dobór powinien się opierać nie tylko na wynikach przeprowadzonych obliczeń z uwzględnieniem oporu miejscowego lecz także na

Modernizacja systemów i instalacji wody lodowej

ciśnieniu dynamicznym. Do podzespołów zalicza się takie elementy jak: 

  • Zawory regulacyjne
  • Zawory bezpieczeństwa
  • Pompy
  • Naczynie wzbiorcze
  • Flow Switch
  • Zawory zwrotne
  • kompensatory gumowe kołnierzowe

Więcej o doborze podzespołów na Woda Lodowa – kryteria doboru podzespołów.

Kończąc, na koniec zachęcamy Was do skorzystania z naszych usług jak i firmy SKiC Robert AptacyChillerTech ChillerSerwis.

Modernizacja systemów i instalacji wody lodowej | Instalacjawodylodowej

Click to rate this post!
[Total: 42 Average: 5]