HEIDELBERG beta c 450 G

Rate this post

Chłodzenie TechnoTrans HEIDELBERG CombiStar beta c 450 G

Wraz z firmą z firmą ChillerSerwis zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy układ chłodzenia maszyny offsetowej TechnoTrans. 

Założenia układu chłodzenia TechnoTrans

 • Z wykorzystaniem istniejącej i pracującej instalacji chłodzenia opartej na dry-cooler mamy schłodzić nowo zakupiony nawilżacz offsetowy.
 • Żądana temperatura wody lodowej na skraplaczu 24 oC45 oC. Chłodzenie TechnoTrans.
 • Temperatura wody 10 oC – nawilżacze / 28 oC – temperatura wałków.
 • Przepływ wody chłodzenia agregatu skraplającego 200 – 280 Litrów/min

   

Projekt chłodzenia TechnoTrans HEIDELBERG CombiStar beta c 450 G

Zaprojektowaliśmy układ tak by przy odpowiednio dobranym przepływie skutecznie wychłodził freon /skraplacze płytowe/.  Układ został wyposażony w:

 • Zbiornik w zbiorczy którego zadaniem będzie zminimalizować konsekwencje darzenia wody lodowej w efekcie natychmiastowego startu pompy obiegowej.
 • Filtr na wodzie lodowej który chroni zawór nadmiarowy ciśnienia
 • Manometry kontrolne – informacja dla obsługi i serwisu 
 • Zawory odcinające – konieczne w przypadku awarii

   

Budowa układu chłodzenia na rurach KAN-therm Steel

Chłodzenie TechnoTransPrzy tak wysokim parametrze nie mogliśmy sobie pozwolić na budowie układu na rurach plastikowych z PVC-u, rury KAN-therm Steel najbardziej nadają się do tego typu układów. Zastosowaliśmy rury o średnicy 50 mm, uszczelnienia kształtek są odporne na mieszaniny woda/glikol w proporcji 65/45 więc śmiało możemy dać gwarancję na szczelność układu.

Instalacja została osadzona bezpośrednio na nawilżaczu offsetowym, wsparliśmy orurowanie wspornikami o odpowiedniej grubości co znacznie wpływa na bezpieczeństwo. Rozruch i uruchomienie chłodzenia Technotrans. Po zakończeniu prac montażowych jednak przed uzupełniliśmy układu mieszaniną wody z glikolem. Wpuściliśmy do układu sprężone powietrze o ciśnieniu 16 Bar /próba ciśnieniowa/. Wynik próby pozytywny – układ szczelny. Po wlaniu wody lodowej dokonaliśmy rozruch systemy co ważne zrobiliśmy to stopniowo – przy pierwszym uruchomieniu nie wypełniliśmy układu na maksymalne ciśnienie ze względu na bezpieczeństwo. Dopiero na koniec prac kontrolno-pomiarowych uzupełniliśmy układ do wskazań i zaleceń z DTR. 

System pracuje poprawnie a przede wszystkim jest skuteczny i bezpieczny.

Zapraszamy do korzystania z Naszych usług w zakresie projektowani, budowy i modernizacji układów chłodzenia wodą lodową.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]