InstalacjaWodyLodowej Dry Cooler

Dry Cooler

Dry Cooler – Wynajem Dry cooler | InstalacjaWodyLodowej

Dry Cooler InstalacjaWodyLodowej

Zapraszamy do współpracy z naszą Firmą, posiadamy dostęp do nowych i używanych, lecz w pełni sprawnych dry coolerów o dowolnej mocy, a także marki. Na życzenie Klienta jesteśmy w stanie zaoferować Chiller, bądź dry cooler na wynajem. Naszym zadaniem jest wykonać profesjonalny projekt systemu, bądź instalacji wody lodowej. Do budowy instalacji albo systemu wody lodowej, wykorzystujemy między innymi rury stalowe nierdzewne, rury ze stali węglowej, a przede wszystkim rury z Pvc-u. Na koniec dopowiem, że pełnimy usługę modernizacji systemów wody lodowej.

Free Cooling

Instalacje wody lodowej projektowane o różnym parametrze. Niskim w przypadku gdy chłodzone są procesy przemysłowe albo chemiczne. Średnim w przypadku klimatyzacji oraz wysokim parametrze w przypadku chłodzenia maszyn i urządzeń. Agregaty wody lodowej posiadają swoją żywotność, którą mierzą w roboczo godzinach, dlatego tutaj wychodzimy do Państwa z dry coolerami. Chillery dzięki niskiej temperaturze nie są wykorzystywane w 100%, co stanowczo ogranicza pracę chillera. Jak już wiadomo chiller pobiera ogromne ilości prądu, a zastosowanie dry coolera w przypadku wysokiego parametru, bądź w systemach o dużej mocy będzie najkorzystniejszym wyborem dla Naszego klienta. Koszt energi wciąż rośnie, co za tym idzie, zastosowanie Free Coolingu będzie najbardziej konieczne.

Dry Cooler InstalacjaWodyLodowej

Dry Cooler 

Niski parametr – tam gdzie żądamy temperatury bliskiej lub niższej od 0°C. Dry coolery pozwalają Nam zaoszczędzić prąd tylko zimą.

Średni parametr – Tam gdzie tęperatura się waha między 9°C, a 12°C. Opłacalne kiedy zakład paracuje nocami, oczywiście dobrą opcją jest również wykorzystywanie dry coolera przez cały rok. Jest to również opłacalne i warto się tym zainteresować.

Wysoki parametr – Temperatura waha się w granicy 19°C, a 21°C. Wieczory, noce, a także poranki, gdzie temperatura spada poniżej 20°C. Dry cooler wykorzystujący tę temperature zaspokoi oczekiwania Klienta.

Dry Cooler InstalacjaWodyLodowej

Podczas budowy systemów oraz instalacji wody lodowej do chłodzenia maszyn i urządzeń, warto zastanowić się jaki zastosować zbiornik wzbiorczy o dużej kubaturze. Wygładzi to Nam krzywą temperatur, zgromadzi on energie cieplną, którą w nocy wypracuje nasz free cooling. Zachęcamy również do przeczytania artykułu na temat: Wynajmu chillerów. A także odwiedzenie strony Firmy ChillerTech, która z nami współpracuje.

Dry Cooler – Wynajem Dry cooler | InstalacjaWodyLodowej

Click to rate this post!
[Total: 23 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *