Czyszczenie form wtryskowych

Rate this post

Czyszczenie form wtryskowych | InstalacjaWodyLodowej

Czyszczenie form wtryskowych InstalacjaWodyLodowej.pl

InstalacjaWodyLodowej to firma, która jest pionierem w projektowaniu, w budowie, a także modernizacji instalacji i systemów wody lodowej. Do budowy Naszych instalacji wykorzystujemy między innymi rury stalowe nierdzewnerury ze stali węglowej, a przede wszystkim rury z Pvc-u. W swojej ofercie posiadamy również rożnego rodzaju dry-coolery oraz agregaty wody lodowej do wynajmu.

Z ostatniego artykułu mogliśmy się dowiedzieć, że nawet najmniejsze spadki temperatury oraz różnego rodzaju rozbieżności pomiędzy temperaturą na urządzeniu, a maszynie mogą znacząco wpłynąć na jakość Twoich produktów. Z tego właśnie powodu należy pamiętać, aby urządzenie było regularnie konserwowane przez specjalistów. Niestety to nie wszystko, należy też zwrócić uwagę na projekt oraz budowę, która ma znaczący wpływ na prace systemów chłodzenia. W tym przypadku nawet najmniejszy błąd już na początku projektu może doprowadzić do wielu problemów w późniejszym czasie. 

Czyszczenie układu chłodzącego formy wtryskowe

Firma InstalacjaWodyLodowej pełni również takie usługi jak serwis, naprawa, a także kompleksowe czyszczenie form wtryskowych. Niezależnie od mocy, typu, czy też producenta. Zdobyta przez nas wiedza, a także certyfikaty czynią Nas liderem na rynku HVAC.

Należy jednak pamiętać, że w przypadku form wtryskowych trzeba do nich podejść jak do wymiennika ciepła. Otóż energia cieplna, która została dostarczona do tworzywa w celu jego uformowania musi zostać odebrana, aby doprowadzić do odpowiedniej sztywności wyprasek. Należy je po tym schłodzić do określonej temperatury, dlatego w tym procesie jest wykorzystywanie odpowiednich obiegów cieczy termostatującej formę wtryskową. Należy jednak pamiętać, że aby utrzymać odpowiednie parametry pracy to układy chłodzące muszą pracować sprawnie. Z tego właśnie powodu trzeba je cyklicznie poddawać czyszczeniu i częstym przeglądom. Zabrudzony albo co gorsza zatkany układ chłodzenia form wtryskowych w najgorszym przypadku może doprowadzić do uszkodzenia zarówno form, jak i również urządzenia chłodniczego, w tym przypadku będzie to agregat wody lodowej. Potocznie nazywany chillerem. Z tego właśnie powodu gorąco zachęcamy do regularnej eksploatacji, aby zminimalizować tego typu ryzyko uszkodzenia. I co gorsza przestoju produkcji. 

Czyszczenie form wtryskowych i wymienników chłodzących olej

 1. Rozłączenie instalacji wody lodowej od wtryskarek,Czyszczenie form wtryskowych InstalacjaWodyLodowej.pl
 2. Skompresowanym powietrzem usuwamy z form oraz wymienników pokłady rdzy oraz wszelkie zanieczyszczenia, 
 3. Po zakończeniu mechanicznym czyszczeniu zgrzewarki, napełniamy instalację płynem o kwaśnym odczynie w celu gruntownego przepłukania całego układu,
 4. Następnie mocno zabrudzony kwas zastąpiliśmy wodą i powtórzyliśmy czynność płukania, aż do momentu w którym w rurkach rotametrów zaobserwowaliśmy przepływ czystej wody,
 5. Wypełniamy instalacje specjalną płukanką. Ma ona na celu zabezpieczyć układ przed rdzewieniem oraz odkładaniem się osadu i kamienia kotłowego,
 6. Układ na tym roztworze może pracować ze względu na to, że temperatura wody nie osiąga wartości powyżej 50°C,
 7. Wymienniki ciepła, które maja za zadanie zredukować temperaturę oleju wtryskarek zostały wyczyszczone mechanicznie. 

Nasze spostrzeżenia i ekspertyza po dokonaniu przeglądu zerowego form wtryskowych

 • System chłodzenia form wtryskowych oparty o dwa agregaty wody lodowej, który nie posiadał wystarczającej efektywności. Z tego powodu urządzenie pracowało w dość skrajnych warunkach, duże zabrudzenie na hali oraz slaby dostęp do odpowiedniej ilości powietrza. Przyczyniło się to wiec do niepoprawnej pracy całego systemu chłodzenia.
 • Instalacja chłodzenia została zaprojektowana i wykonana w niewłaściwy sposób. zbyt mała średnica węzy, brak odpowietrzników znajdujących się po instalacji wody lodowej, a także brak filtrów.
 • Układ chłodzenia, instalacji oraz wymiennika ciepła znajdujące się w urządzeniu mocno zanieczyszczone osadem z rdzy.
 • obieg czynnika chłodzącego mocno zaburzony.

Czyszczenie form wtryskowych | InstalacjaWodyLodowej

Gorąco zapraszamy do naszych nowych artykułów: Naprawa nagrzewnic, Serwis Chiller, Naprawa Chiller, a także Sprzedaż Chiller.

Click to rate this post!
[Total: 11 Average: 5]