Chłodzenie linii do produkcji rur

Rate this post

Chłodzenie linii do produkcji rur | Instalacjawodylodowej

Jedna z największych producentów rur okrągłych i kwadratowych poprosiła Nas o zaprojektowanie oraz wykonanie systemu chłodzenia dwóch linii do produkcji rur. Klient zażyczył zapotrzebowanie w chłód bliski 800 kW mocy chłodniczej. W ówczesnych czasach systemy oparte o wodę lodową stają się coraz bardziej popularnymi rozwiązaniami technologicznymi. Jedną z zalet dzięki którymi zyskały one swoją popularność jest niskie koszty eksploatacyjne, prostotę konstrukcji czy też zminimalizowanie niekorzystnego wpływu na środowisko naturalne w przypadku utraty szczelności.

Chłodzenie linii do produkcji rur – Projekt oraz budowa

  • Systemy do chłodzenia IMPTETERA.
  • Dwa osobne systemy do chłodzenia zgrzewarek.
  • Dwa niezależne systemy do chłodzenia kanałów z mleczkiem chłodzącym o kubaturze 32m³.

     

Projekt systemu chłodzenia, a także gruntowne przeanalizowanie naszego projektu z wysoko wykwalifikowaną kadrą zleceniodawcy przystąpiliśmy do realizacji.

Wdrożony przez nas system chłodzenia został zbudowany na dwóch chillerachdwóch dry collerach których celem jest jak największe odciążenie systemu chłodzenia w najbardziej optymalnych warunkach. Cały układ powstał na Rurach PVC-U. Na rury została nałożona izolacja termiczna wraz z matą srebrną. Zapewniają one między innymi ochronę przed ptakami i gryzoniami z powodu skubania w izolacji. Pełni ona również funkcję ochrony przed słońcem i deszczem. Nasza Firma zabezpiecza izolację folią aluminiową zbrojeniową, gdyż sam efekt wizualno-estetyczny daje dużo, i pozwala zaoszczędzić następne niepotrzebne koszta. Dzięki zastosowaniu pomp o odpowiedniej wydajności oraz odrobinę przewymiarowanym wymiennikom ciepła rozpoczynał swą długoletnią i bezawaryjną pracę. Więcej o zastosowaniach tego typu rur dowiedzą się Państwo w artykule Rury PVC-U

Usadowienie wymienników ciepła, pomp, maszyn i urządzeń współpracujących oraz połączenie ich trwałą i Naszym zdaniem najlepszą instalacją z rur PVC-U. 

Zakończenie prac, rozruch, kalibracja i pełne uruchomienie systemu wody lodowej. Końcowy wynik: Układ bardzo stabilny, wydajny oraz energo oszczędny.

Gorąco zachęcamy do współpracy z naszą Firmą Instalacjawodylodowej jak i również ChillerTech, który dostarcza każdego rodzaju urządzenia.

Chłodzenie lini do produkcji rur | Instalacjawodylodowej

Click to rate this post!
[Total: 38 Average: 5]