Chłodzenie frezarki Waldrich Coburg Taurus 3D

Rate this post

Chłodzenie frezarki Waldrich Coburg Taurus 3D | InstalacjaWodyLodowej

Jak już mogliście się dowiedzieć stabilna, a przede wszystkim wydajna praca systemu chłodzenia jest ważnym elementem dla każdego zakładu przemysłowego. Z tego właśnie powodu chcielibyśmy zaprezentować Państwu Nasze niezawodne i innowacyjne systemy oparte o wodę lodową. Ofertę Naszej Firmy poszerzają zarówno kompleksowe usługi w zakresie sprzedaży, jak również najmu urządzeń renomowanych marek. Najwyższej jakości sprzęt, który przechodzi skrupulatne testy sprawności pozwalając Nam na zachowanie najwyższych standardów. Pomoc Specjalistów w zakresie doboru sprzętu, a także najlepszego i najbardziej optymalnego systemu chłodzenia. Najnowocześniejsze technologie pozwalające na szybki zwrot oraz zminimalizowane koszty pracy. Systemy, jak również instalacje od Naszej grupy wyróżniają się efektywną oraz w pełni niezawodną pracą. Wykorzystaj pełen potencjał swojego systemu chłodzenia. 

Nasza Firma wraz z SKiC Robert Aptacy w ostatnim czasie miała zadanie, a był nim serwis, jak i również naprawa agregatu wody lodowej Lahntechnik DK 260-4KK. Zadaniem tego agregatu jest utrzymanie parametru oleju w maszynie CNC Taurus 3D. Wartym podkreślenia jest również fakt, iż dane sekcje maszyny potrzebują stabilizacji termicznej. Specjalne czujki mierzą temperaturę otoczenia, a dopiero po niej urządzenie stabilizuje dany obwód. A układ chłodzenia jest jednak mocno skomplikowany oraz rozbudowany.

Układ Chłodzenia Frezarki Waldrich Coburg Taurus 3D

Naprawa Frezarki Taurus 3D

Przegląd techniczny układu chłodzenia opartego o chiller Lahntechnik KES 260-04.

  • Błąd dotyczący jednego z czujników, taki komunikat Nas przywitał na urządzeniu chłodniczym. Wyświetlony błąd dotyczył błędu F1H – „Uszkodzony sensor 1”. Jednak Nasz serwis zdążył zauważyć, że chiller wskazuje „Temperatura chłodzonego medium wynosi 365oC.
  • Zablokowany systemowo układ sterowania przez Producenta.
  • Wyłączone urządzenie ze względu uszkodzenia jednej z głównych czujników. Czujnik ten miał zabezpieczać system, bądź układ przed ewentualną awarią. Niestety temperatura na poziomie około 40oC nie pozwoliła maszynie prawidłowo funkcjonować. 
  • Wykonanie przeglądu technicznego urządzenia i sporządzenie protokołu.  W przypadku awarii albo uszkodzenia Klient zostaje przez nas poinformowany, a także zostaje przesłana podglądowa oferta dotycząca naprawy urządzenia, bądź sprzętu drogą mailową.

Naprawa chłodzenia Frezarki Waldrich Coburg Taurus 3D

Wówczas gdy Producent potwierdzi podglądową ofertę dotyczącą naprawy urządzenia w trybie natychmiastowym zabieramy się do czynności naprawczych, naszym głównym celem jest uruchomienie maszyny, a także urządzenia.

  • Na początku naprawy wyłączyliśmy chiller Lahntechnik, a następnie przeszliśmy do odszukania i wymiany czujnika na nowy. 
  • Naniesienie oraz nadpisanie poprawek w dokumentacji urządzenia, jaką dysponował Zleceniodawca. Powodem tego był schemat elektryczny, który w żaden sposób nie odzwierciedlał najmniejszego problemu na temat czujnika. Jednak Naszemu Serwisowi nie sprawiło to najmniejszego problemu.
  • Następnym naszym ruchem było doprowadzić urządzenie do rozruchu. Miało to na celu ocenić wydajność oraz prace urządzenia. Po uruchomieniu chillera, urządzenie zaczęło prawidłowo funkcjonować, co więcej żaden z alarmów się nie wyświetlał.  
  • W trosce o bezpieczeństwo Nasz serwis wykonał wszelkiego rodzaju pomiary elektryczne podzespołów mechanicznych. Należy do nich między innymi: sprężaChłodzenie Waldrich Coburg Taurus 3Drka chłodnicza, wentylator skraplacza, automatyka kontrolno-pomiarowa, a także podzespoły zabezpieczające takie jak flow-switch.
  • Po zakończeniu prac, mogliśmy stwierdzić ze chiller pracuje bardzo dobrze, co więcej w ekspresowym czasie zbija temperaturę do parametrów żądanych. 

Wynik Prac

Chiller Lahntechnik KES 260-04 pracuje prawidłowo. Urządzenie zachowuje się cicho oraz cechuje się wysokiej jakości stabilizacją parametrów, nawet podczas pracy wszystkich urządzeń. Ponad to obrabiarka zaczęła ponownie pracować. Wszelkiego rodzaju pomiary zgodne z DTR urządzenia.

To właśnie dzięki ściśle dobranym urządzeniom, jak i również zaawansowanej oraz innowacyjnej technologii większość zakładów jest w stanie funkcjonować praktycznie o każdej godzinie oraz w każdym dniu. Warto zwrócić uwagę ze za ten proces jest odpowiedzialny sprzęt z zakresu chłodzenia, bądź stabilizacji.  

Chłodzenie frezarki Waldrich Coburg Taurus 3D | InstalacjaWodyLodowej

Click to rate this post!
[Total: 15 Average: 5]